Єгор Демченко: за два роки в Авангарді відбулися суттєві зміни
18.01.2019 09:31

21-річний півзахисник краматорського “Авангарда” Єгор Демченко за короткий термін в команді став одним із лідерів. Сьогодні його викликали до складу національної хбірної команди України серед студентів, що для молодого гравця є однозначно кроком вперед. 

 

- Звісно, дуже зрадів, коли повідомили, що мене запросили до студентської збірної, - сказав Єгор. - Це для мене неоціненний досвід, адже раніше ніколи не грав за збірну. Намагатимуся проявити всі свої найкращі якості, закріпитися в команді, щоб претендувати на поїздку цього літа - на Всесвітню Універсіаду до Неаполя.

- Як ви оцінюєте виступ вашого клубу в першій частині чемпіонату? Олександр Косевич сказав, що Авангард“ на своєму місці в таблиці. Згодні?

- У деяких матчах нам не щастило, але водночас були такі ігри, коли фортуна була на нашому боці. Погоджуюся з думкою Олександра Олександровича. “Авангард” зараз заслужено посідає шосте місце в турнірній таблиці.  У нас амбітний клуб, зробимо все від себе залежне, щоб навесні покращити свої результати.

- Матчі осінньої частини ви часто не догравали до кінця. З чим це пов`язано – ротація, тактичні задумки чи у вас не вистачало фізики?

- У функціональному плані мене дещо не вистачало на всі 90 хвилин. Коли виходив на поле, викладався на максимум своїх можливостей,  не шкодував себе. Зараз на зборах працюватиму над покращенням свого фізичного стану, витривалістю.

- Але ви в середньому забивали в кожному другому матчі. Задоволені своєю результативністю – вісім голів у шести матчах?

- Звісно, мені приємно, що вдалося проявити себе. Але хочеться подякувати партнерам, без їхньої допомоги в мене б нічого не вийшло. В цьому сезоні основний акцент зробили на колективній роботі. Чудово, що наша гра стала варіативною, кожен може відзначитися.

- Чим відрізняються ваші функції на полі відносно попередніх сезонів ви почали більше забивати й віддавати? Вас звільнили від оборонної роботи чи просто прогрес пішов у вашій грі?

- У першу чергу хочеться подякувати головному тренеру за довіру. Олександр Косевич повірив в мене, надав можливість проявити себе. Почав грати більш впевнено, розкуто себе почуваю. Чудово, що своїми діями вдалося допомогти партнерам здобувати позитивний результат.

- Чи комфортно вам грається в оновленому півзахисті?

- Я не люблю обговорювати партнерів. Склад обирає головний тренер, але відзначу, що мені комфортно грається з усіма партнерами. Ми чудово відчуваємо один одного.

- У 2016 році ви перейшли з "Буковини". Як оціните зміни в "Авангарді" за ці два роки?

- Дійсно, за ці два роки відбулися суттєві зміни у клубі. Поступово розвивається інфраструктура, покращується матеріальна база, вчасно виплачується зарплата гравцям. Дуже важливо, що функціонує дитяча школа. Керівництво клубу приділяє цьому питанню багато уваги. Для гравців створені всі умови для проживання, немає ніяких проблем з побутом. Відзначу вболівальників, які дуже люблять футбол та гарно підтримують нашу команду. Хочеться подякувати їм за це. Загалом, для футболістів створені для умови для професіонального розвитку.

- "Авангард" для вас надовго, чи ще будете дивитися у бік інших команд і ліг? Чи для вас важливо разом із "Авангардом" підвищитися у класі?

- Поки що всі мої думки пов'язані з “Авангардом”. Налаштовуюся на високому рівні провести весняну частину сезону. Якщо будуть пропозиції з інших клубів, які влаштують мене і головного тренера, то клуб не перешкоджатиме моєму трансферу. Силоміць в “Авангарді” ніхто нікого не тримає.

- Чому у вас не склалося з "Олімпіком", який у вас був перед «Буковиною», коли ви зіграли лише одну гру і несподівано залишили донецьку команду?

- Роман Санжар у відпустці повідомив мені, що він розраховує на інших виконавців, хоча напередодні контракт був підписаний на чотири роки. Не було сенсу виступати за дубль, адже в Першій лізі набагато вищий рівень, більш серйозна конкуренція. Коли отримав пропозицію від краматорського клубу — відразу погодився, адже хотів зростати в професіональному плані.

 

Про нього говорять

Олександр Косевич, головний тренер ФК «Авангард»: «Два роки тому запросили в команду 19-річного хлопця з “Буковини” Єгора Демченка. Він дуже талановитий футболіст. Йому дещо не вистачало ігрової практики, впевненості в собі. На сьогодні Демченко один з лідерів команди. Важливо, що Єгор з розумінням ставиться до того, коли йому доводиться розпочинати гру на лаві запасних. Він може у будь-яку хвилину вийти і допомогти партнерам. Хлопець завжди чітко виконує тренерські настанови. На початку січня Демченко продовжив контракт з “Авангардом” на півтора роки. Впевнений, що Єгор принесе багато користі нашій команді. 

В середньому цього сезону Єгор Демченко забиває раз на два матчі – після 16-ти матчів у нього в активі вісім голів. Для гравця його амплуа це дуже достойний результат. В цьому році Єгор почав більше грати на атаку. Він завжди підключається з глибини поля і завершує атаки. В першому колі у нас утворився чудовий атакувальний трикутник: Кирієнко, Матяж, Демченко. Агресивно діє в атаці Моісеєнко.

Матеріал з сайту ПФЛ