Віталій Собко: лідерство - наша сімейна риса!
28.02.2020 13:41

«Восточный Проект» опублікував велике і дуже змістовне інтерв'ю з нашим капітаном, в якому Віталій Собко розповів про свій життєвий шлях!

Народився і виріс в Харкові, але більшу частину свого футбольного життя Віталій Собко провів в Краматорську. Сьогодні він - капітан команди «Авангард», улюбленець уболівальників і вболівальниць, проста і відкрита людина.

- Віталій, скільки років ви займаєтеся футболом?

- У футболі я вже більше 20 років. Коли мені було 12, мій старший брат Олександр привів мене на футбол, тоді я і полюбив цю гру, як один з найцікавіших видів спорту. До цього я пробував себе у вільній боротьбі та пожежно-прикладному спорті (службово-прикладний вид спорту, що полягає у виконанні комплексів різноманітних прийомів, що застосовуються в практиці гасіння пожеж, як в індивідуальному, так і в груповому заліку).

- З чого почалася ваша кар'єра футболіста?

- Перші тренування проходили в Дитячо-юнацькій спортивній школі ФК «Металіст», потім я виступав за дитячий клуб «Металіст», а перший професійний клуб - «Геліос» в Харкові. Також я навчався у спеціалізованій спортивній школі №20 при ДЮСШ «Металіст». Моїм першим тренером був Аркадій Панов - людина, завдяки якому у нас були грамотно суміщені тренувальний процес і навчання. До того ж він завжди привчав нас до порядку й дисципліни, що дуже важливо у футболі, та й в будь-якому виді спорту. Напевно, через мою любов до футболу моїми улюбленими предметами в школі були фізкультура і праця.

- Розкажіть про вашу сім'ю.

- Я виріс у простій родині трудяг: мама - озеленювач, завдяки її праці мій рідний Харків - завжди зелений і квітучий, а тато був пожежним, брав участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. На жаль, його вже немає з нами, але наша сім'я завжди буде пам'ятати його подвиг. Старший брат Олександр - в минулому талановитий футболіст, він також виступав за ФК «Авангард», сьогодні він зразковий сім'янин і хороший батько. Моя дружина Марина - засновник фітнес-студії «Sobko» і одна з кращих тренерів в Харкові. Взагалі, лідерство - наша сімейна риса. Упевнений, що довіра та підтримка, які завжди були і будуть в нашій родині - запорука успіху.

- Як почалася ваша кар'єра в ФК «Авангард»?

- У 2012 році, коли я виступав за ФК «Кремінь», мій брат ще працював в «Авангарді» і вирішував завдання виходу команди в Першу лігу. Він і запропонував мені перейти в краматорський клуб, за що я йому дуже вдячний. Тепер все складається так, що велика частина моєго футбольного життя проходить саме в Краматорську. Безсумнівно, я сумую за рідним містом і сім'єю, але впевнений, що поєднувати кар'єру і сімейні відносини цілком реально. Секрет успіху в тому, що кожен член моєї сім'ї займається своєю улюбленою справою, а наші стосунки побудовані на довірі. До того ж, порівнюючи роботу в «Авангарді» з попередніми клубами, можу точно сказати, що тут я навчився виконувати складні завдання, реалізовую себе як спортсмена і дуже поважаю весь колектив.

- Ви вважаєте себе зіркою «Авангарду»?

- Я знаю, що вболівальники мене люблять і цінують, напевно, за мою відданість клубу. Після матчів завжди беруть автографи, просять зробити фото, але зіркою я себе не вважаю. Я просто щаслива людина, і це головне. Вдячний кожному, хто приходить на наші матчі, за любов і підтримку, для команди це дуже важливо!

Матеріал з сайту «Восточного проекта»