Олексiй Булгаков: Великий прогрес як для клубу, так і для Краматорського спорту!
21.02.2020 16:00

Команда «Авангард» U-16 гідно виступила в Зимовому кубку ДЮФЛ України, показала хороший атакуючий футбол, зайнявши 1 місце у своїй групі, і зігравши в плей-офф турніру з лідером Вищої ліги Юнацького Чемпіонату України - командою УФК-Дніпро.

Про результати, завдання та досвід отриманий в Зимовому Кубку ДЮФЛ нам розказав тренер команди Олексій Булгаков:

- Олексію Володимировичу, як вважаєте, команда успішно виступила в Зимовому кубку ДЮФЛ України?

- Так, звичайно, навіть перевершили очікування. Залишився задоволений виступом команди. Своїм виступом ми показали, що футбол в Краматорську стрімко розвивається.

- Які завдання стояли перед командою на початку турніру?

- Ми вирішили брати участь, і заявилися на турнір, в якому більшість команд на рік старше нашої, для того, щоб діти отримали хорошу ігрову практику, а також важливі досвід і знання. У підсумку вийшло так, що ми зайняли 1 місце в нашій групі, зігравши на рівних, і навіть перевершивши суперників в матчах з харківською Ареною і Луганщиною (Кремінна). Завдяки цьому нам була надана можливість зіграти на стадії плей-офф, в якій приймали участь 16 кращих команд і з Вищої та Першої ліги ДЮФЛ України, з командою УФК-Дніпро, яка в своїй групі Вищої ліги перевершує такі команди як Шахтар, Динамо, Ворскла і інші. Особливо відзначу 1 матч, в якому ми поступилися, але зіграли дуже гідно.

- Той футбол, в який зіграли хлопці, за винятком останньої гри з лідером Вищої ліги ДЮФЛ, відповідає тому, якому ви хочете їх навчити?

- Ми прагнемо саме до такого футболу - атакуюча гра з швидким виходом з оборони в атаку, будемо дотримуватися такої тактики. Надалі бачу необхідність працювати над поліпшенням якості і організації оборонних дій, щоб підготуватися до потенційних виступів у Вищій лізі. Якщо в Першій лізі ми граємо на рівних з усіма суперниками, то зараз ми побачили, що у Вищій лізі буде набагато важче. Таким чином ми зможемо застосовувати різні тактики в залежності від суперника. Робиться це для того, щоб у Вищій лізі, в матчах з суперниками більш серйозного рівня, хлопцям було комфортніше грати, впевненіше почувати себе.

- Що ви взяли для себе особисто, який отримали досвід і що отримали для себе хлопці за підсумками турніру?

- У мене був подібний досвід у Вищій лізі, під час моєї роботи в ФК "Маріуполь". Що стосується дітей, вони поступилися в другій грі скорiше в психологічному плані, ніж в технічному, враховуючи, що грали ми з лідером Вищої ліги. Можливо хлопці додадуть в психологічному плані, будуть знати як протистояти таким суперникам. Психологія дітей це дуже важливо, ми ставимо на це великий акцент, а робота в цьому напрямку вже ведеться. Наприклад, ми заявили команду на Зимовий Чемпіонат Донецької області саме для розвитку вольових якостей і підвищення психологічної стійкості дітей.

Безумовно хлопці отримали колосальний досвід, а я побачив помилки нашої команди, зрозумів для себе, над чим треба працювати і на чому ставити акценти в роботі з командою.

- Участь в плей-офф Зимового Кубка це одне з головних досягнень нашої Академії, поряд зі сріблом команди U-19 в Чемпіонаті України, як вважаєте, це крок вперед?

- Звичайно! Упевнений, ми зробили великий крок вперед, тим більше що хлопці в нашій команді переважно місцеві - з Краматорська, Слов'янська та Дружківки. Це показник того, що в нашому регіоні є талановиті хлопці, і потрібно розвивати їхні здібності з самого раннього віку, що і є метою нашої Академії.

- Який бачите потенціал у наших хлопців 2004 р.н.?

- Я намагаюся працювати так, щоб хлопці були командою, здійснювали якомога більше колективних дій. Сенс такої роботи в тому, щоб спочатку до «Авангарду» U-19, і далі в професійний футбол перейшли не 1-2 людини, а 10-12 хлопців, повноцінна футбольна команда. Для нашого клубу і для краматорського спорту така подія стане величезним прогресом.

Прес-служба ФК «Авангард»