Микита Полюлях: потрібно вдосконалювати, як фізичну форму, так і психологічну стійкість
13.03.2019 14:18

В ексклюзивному інтерв'ю півзахисник "Авангарду" розповідає про турецькому зборі, аналізує першу частину чемпіонату Першої ліги, ділиться враженнями від зимових зборів в Краматорську.

- Микита, перш ніж ми будемо говорити про "Дніпро", "Миколаїв" і "Естер", напевно, слід торкнутися теми минулих двох зборів "Авангарду" в Україні. Тим більше, що ти брав участь не в усіх контрольних матчах ...

- У будь-якому випадку, друга половина зими в моїй футбольній кар'єрі вийшла особливою - бере слово гравець краматорчан, - напевно, саме за підсумками лютого я можу сказати, що виріс як професіонал, з'явилася внутрішня впевненість. Тут відчувається рука професіонала в особі Олександра Олександровича Косевича. Його методика в управлінні навчально-тренувальним процесів впливає на мене найкращим чином. Саме тому в Туреччину поїхав на позитивних емоціях. А щодо не зіграних матчів ... У тих ситуаціях тренерський штаб з розумінням поставився до мого рішення зробити коротку "перепочинок": у мене були обґрунтовані побоювання, що граючи на "синтетиці", старі травми могли б знову дати про себе знати.

- У Туреччині твоя команда провела вже три зустрічі. Як ти оцінюєш їх підсумки?

- Це зробити досить важко. Особливо це стосується першого спарингу, який, по-суті, був відразу після перельоту. Свою роль на результат першого поєдинку також зіграла сонячна погода і зелене поле: в таких випадках дуже важко швидко перебудуватися психологічно, адже в таких умовах ми в останній раз, грубо кажучи, грали півроку тому. Проте, ми змогли швидко "зібратися" і показати, що у нас є колектив. Особливо в цьому плані показовий другий тайм проти МФК "Миколаїв". Також не варто скидати з рахунків і нічийний результат з "Кираном": як-не-як, ця команда в минулому сезоні боролася за право грати в казахської Прем'єр-лізі. Але, якщо відверто, то, звичайно, нам потрібно ще багато над чим працювати, щоб постати в матчі проти "Волині" у всеозброєнні.

- Якщо не секрет, яким за рахунком для тебе є цей турецький збір?

- Хм ... (посміхається - прим. Автора). Так відразу і не порахую. Закордонних зборів в моєму житті було вже дуже багато.

- У цьому плані в твоїй пам'яті є місце якимось "екстремальним" спогадами?

- Такого вже екстраординарного мені переживати не доводилося. І думаю, що до цього справа не дійде.

- Може запам'яталося щось таке, про що ти згадуєш з посмішкою?

- Тут відразу згадується збір в Туреччині, який у нас був в минулому році. Пам'ятаю, як психологічно себе налаштовував на матч проти команди, яка була анонсована, як колектив вільних агентів з Африки. В реальності ж вийшло так, що цей "колектив" навіть не був належним чином екіпірований: деякі з цих "футболістів" грали в кросівках і в шкарпетках ... Загалом, "гра" з ними вийшла дуже веселою.

- А який тобі запам'ятався на перших двох зборах в Краматорську ..?

- Безумовно, це гра в баскетбол. - Чому? - Тому що я в нього грав вперше в житті (посміхається - прим. Автора). - І як відчуття? - Я думаю, що ми б змогли зібрати непогану баскетбольну команду (сміється - прим. Автора).

- Ти хоч один "трьохочковий" закинув?

- Звичайно. Більш того, я тільки здалеку і "стріляв" (посміхається - прім.автора).

- Баскетбол - це, звичайно, добре, а як йшли твої справи в контрольних матчах? Чи не скажеш, скільки ударів по воротах ти завдав з дальньої дистанції?

- Якщо я не помиляюся, то один. Але я не надаю цьому значення, оскільки, кажучи на футбольному сленгу, на поле моїм основним завданням є "катання на попі" (сміється - прім.автора).

- Який поєдинок на цих зборах тобі запам'ятався найбільше?

- Напевно, все-таки, з "Металістом 1925". Це дійсно хороша команда.

- Чи можна назвати зустріч з "Дніпром" особливою?

- На превеликий жаль, приїзд в Дніпро особливий лише з точки зору ностальгії ...

- Які емоції випробував, коли зайшов в манеж?

- Повірте, їх дуже складно передати словами. Я ніби повернувся в перший клас.

- Перед поєдинками ти поспілкувався з тренерським штабом "Дніпра" ...

- Так, ми трохи згадали минуле, поговорили про справи насущні.

- Про долю ФК "Дніпро" і СК "Дніпро-1", випадково, розмова не велася?

- Звичайно, ми торкнулися і цієї теми, оскільки в останні роки вона актуальна.

 - Що можеш сказати про молодь "Дніпра"? По-моєму, Кожушко з Шинкаренко виглядали досить таки непогано ...

- Так! Вони мені теж сподобалися. Це як раз то світле майбутнє, яке може бути у "Дніпра". Незважаючи на те, що їм по 19-20 років вони грають в досить "дорослий" футбол. Видно, що тренерська школа "Дніпра" тримає в цьому плані свою марку.

- А як в цій грі виглядав Полюлях?

- На тлі "молодих" з "Дніпра" - повільно (сміється - прим. Автора). Дійсно, ця команда задає темп, що треба ...

- А чи був Полюлях "повільним" в минулому році?

- В кінці першої частини нинішнього чемпіонату так сказати точно не можна. Напевно, це пов'язано з тим, що саме в цей період я, нарешті, усвідомив, що мені втрачати, по-суті, більше нічого. Це сталося після одного з матчів, за підсумками якого головний тренер дав мені зрозуміти, що якщо я не почну грати "як потрібно", то шансів далі потрапляти в "основу" у мене буде дуже мало. Звичайно, мені дуже приємно, що Олександр Олександрович тонко відчув цей момент і замість сумнівів, запропонував мені підписати контракт з "Авангардом" на новий термін. У такій ситуації я не міг від цього відмовитися, оскільки я бачу, що клуб розвивається, але, головне - наш головний тренер трохи розбирається в психології футболіста. З такими людьми завжди приємно працювати. Саме з такими людьми можна вирішувати найсерйозніші завдання.

- У першій половині нинішнього чемпіонату в "старті" краматорчан тебе можна було побачити лише дев'ять разів. Що потрібно зробити Полюляху в Туреччині, щоб у весняній частині чемпіонату Першої ліги грати частіше?

- Однозначно, працювати над собою в різних напрямках. Мені потрібно вдосконалювати, як фізичну форму, так і психологічну стійкість.

- На який результат повинен домогтися "Авангард", щоб ти залишився задоволений сезоном?

- Як мінімум, ми повинні піднятися на один щабель вище в порівнянні з минулим сезоном. І це було б досить логічним, оскільки в цьому випадку добре б проглядався факт розвитку клубу. В ідеалі ж хотілося б зайняти призове місце, оскільки в моїй професійній кар'єрі такого результату ще не було.

Матеріал з сайту Footboom